Як продезінфікувати приміщення?

Необхідність проведення дезінфекції приміщень особливо гостро постає в осінньо-зимовий період, коли збільшується небезпека зараження вірусними інфекціями. Крім того, знезараження квартири рекомендується, коли в ній з’являється маленька дитина, після випадків інфекційних захворювань, в ситуації, коли в будинку є лежачий хворий. Тільки вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів допоможе убезпечити всіх членів сім’ї.

Які способи дезінфекції можна використовувати?

Дезінфекція − це знезараження приміщень, яке очищає навколишнє оточення від вірусів, бактерій, шкідливих мікроорганізмів. Зазвичай застосовують такі методи.

 • Промислові засоби. Краще брати в магазині склади з хлором, іншими дезінфікуючими речовинами. Їх застосування для очищення поверхонь, миття підлоги, чищення килимів, м’яких меблів допоможе впоратися з проблемою, важливо тільки, щоб у людини не виникла на них алергія.
 • Народні методи. Для того щоб протерти поверхні, меблі, часто застосовують оцет, нашатир, перекис водню, сольовий розчин. Вони не викликають алергічних реакцій, швидко знезаражують приміщення.
 • Аромаолії. Ефірні масла додають в спеціальну лампу, що розсіює в повітрі приємний аромат. Зазвичай застосовують лимон, хвою, ялицю, евкаліпт. Важливо, щоб ці запахи не спровокували алергію.
 • Ультрафіолетове опромінення. Це дешевий і ефективний метод знезараження. За допомогою ультрафіолетової лампи можна продезінфікувати повітря в клініках, лікарнях, можна застосовувати її і вдома. З приміщення виводять людей, тварин, виносять птахів, рибок. Приблизно за 20 хвилин в повітрі нічого хвороботворного не залишиться.
 • Солеві лампи. Кристалики солі продезінфікують невеликі приміщення − 8-10 кв.м., іонізують повітря, насичують його елементами морської солі. Для великої кімнати такий метод дезінфекції виявляється малоефективним.
 • Рециркулятор. Спеціальний бактерицидний прилад допоможе впоратися з будь-якими вірусами і бактеріями на площі 50 кв.м. Агрегат вбере заражені частинки, продезінфікує їх ультрафіолетом, а потім випустить назовні знезаражене повітря. Перевага цього методу − надійний захист приладу, яка дозволяє йому працювати поруч з людьми, не завдаючи шкоди їх здоров’ю та самопочуттю.
 • Зволожувач. Очищає і зволожує повітря в приміщенні. Для безперебійної роботи необхідно постійно додавати в резервуар чисту воду. Прилад безпечний, його часто набувають сім’ї з маленькими дітьми для очищення і підвищення якості атмосфери в будинку.

Який із способів дезінфекції повітря і поверхонь вибрати, залежить від конкретних умов і ваших уподобань. Важливо тільки, ретельно зваживши всі методи, зупинитися на тому, який принесе вашій родині більше користі і не зашкодить здоров’ю.

Як правильно проводити дезінфекцію?

Як правильно проводити дезінфекцію?

Знезараження − серйозна процедура, яка вимагає ретельної підготовки. Оскільки з вірусами і бактеріями можуть впоратися агресивні речовини, які часто негативно впливають на організм людини, подбайте про власний захист − приготуйте респіратор, рукавички. А якщо ви збираєтеся працювати з хлором, лугами, кислотами − надіньте на очі захисні окуляри, щоб не пошкодити органи зору і не отримати хімічний опік. Необхідно прибрати з приміщення дітей, хворих, тварин.

По суті, дезінфекція − це спеціальна генеральне прибирання. При її проведенні ви точно так же протираєте дезінфікуючими засобами поверхні, меблі, чистите усі куточки, залишаючи на них знезаражуючий розчин. Особливо ретельно приберіть санвузол, ванну кімнату, кухню.

 • Часте полоскання ганчірок, зміна води в відрі − важлива умова успіху вологого прибирання.
 • Обов’язково обробіть дезінфікуючими складами килими, штори, крісла та дивани, які часто стають мішками.
 • Протріть статуетки, дрібниці, які зазвичай присутні в будь-якій кімнаті. Використовуйте для такої дезінфекції розприскувач. Можна також використовувати ультрафіолетову лампу, яка за півгодини повністю знищить всі віруси і бактерії.
 • Якщо на поверхні стін є грибок, цвіль − з ними необхідно боротися спеціальними засобами, які потрібно заздалегідь придбати.
 • М’які іграшки виперіть з миючими засобами з наступним полосканням у чистій воді.
  Закінчивши дезінфекцію, слід ретельно провітрити приміщення. Під час дезінфікування і провітрювання в кімнаті не повинно бути людей і тварин. Взагалі намагайтеся частіше відкривати вікна, кватирки, а при гарній погоді залишати їх відкритими на ніч.

Бажано робити генеральне прибирання з дезінфекцією приблизно раз в квартал, а не тільки в період сезонних епідемій. Якщо виникають проблеми, доручіть цю роботу клінінговій компанії, яка відмінно впорається із завданням. Якщо ж ви вирішили діяти самостійно, приготуйтеся до процедури − вивезіть з дому дітей, людей похилого віку, а самі займіться вологим прибиранням. Такий захід дозволить зменшити ймовірність хвороб і інфікування членів вашої сім’ї.

Не забувайте, що ви завжди можете звернутися за допомогою в компанію «УБЕРЕМ». Ми проведемо дезінфекцію швидко і якісно.

Оцініть, наскільки ми були корисні
0/5
Всього голосів: 0 | Середній: 0/5

Коментарі

Залиште свій коментар